Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam oraz do analizowania naszego ruchu. Polityka prywatności Polityka Cookie

Sprzedać motocykl - Porady

wyprzedaż motocykli

A potem nadszedł dzień, w którym postanowiłeś pozbyć się swojego przyjaciela na dwóch kołach i sprzedać motocykl. Powody sprzedaży motocykla mogą być oczywiście różne. Przeważnie sprzedają motocykl bo jest przestarzały, wyszedł nowy model motocykla, bardziej lubisz inną markę lub model motocykla. Ale dzisiaj o tym nie rozmawiamy. Postaramy się pomóc Ci sprzedać motocykl i ujawnić główne aspekty, które najlepiej wziąć pod uwagę przy sprzedaży motocykla.

Zaloguj się

Kontrola motocykla przed sprzedażą.


Inspekcja motocykla.

Zacznijmy najpierw od sprawdzenia motocykla przed jego sprzedażą. Poszukaj zadrapań, wgnieceń lub zabrudzeń na połączeniach części motocykla lub plam oleju na silniku. Sprawdź kierownicę motocykla i wszystkie przyciski sterujące pod kątem plam potu z rąk. Jeśli są rysy, usuń wszelkie wgniecenia lub zabrudzenia i dobrze umyj motocykl, jeśli chcesz sprzedać motocykl szybko i za dobrą cenę.

Kontrola motocykla
Kontrola skrzyni biegów motocykla

Sprawdzenie skrzyni biegów motocykla.

Przyjrzyj się dokładnie stanowi amortyzatorów, tłumika, hamulców i tak dalej. Sprawdź , czy wycieka olej lub płyn niezamarzający. Sprawdź, czy łańcuch motocyklowy jest dobrze nasmarowany i napięty. W przypadku poważnej awarii lepiej wszystko naprawić lub uczciwie ostrzec kupującego. Chcesz w przyszłości bezproblemowo sprzedać swój motocykl? Bądź szczery z kupującym.

Diagnostyka motocykli.

Przede wszystkim spójrz na panel motocykla, czy świecą się kontrolki check engine, abs, poziom oleju... i tak dalej. Jeśli wszystko jest w porządku, nie ma potrzeby diagnozowania motocykla. W przeciwnym razie zdiagnozuj motocykl i napraw problem, zwłaszcza jeśli ostrzeżenia są czerwone. Ponieważ kupujący od razu zobaczy na panelu, że motocykl ma problemy, a różnica w cenie motocykla będzie znacznie mniejsza niż wydasz na naprawy. Generalnie trudno będzie sprzedać motocykl z ostrzeżeniami na panelu.

Światła ostrzegawcze motocykla na desce rozdzielczej są włączone

Dokumenty motocyklowe.


Sprawdzanie dokumentów motocyklowych

Sprawdzanie dokumentów motocykla przed sprzedażą.

Weź wszystkie dokumenty związane z motocyklem i upewnij się, że wszystkie niezbędne dokumenty są na swoim miejscu. A jeśli nie, to lepiej poświęcić pieniądze i czas na odtworzenie dokumentów, bo nie będzie łatwo sprzedać motocykl bez niezbędnych dokumentów. Kupujący po prostu nie będzie mógł zarejestrować motocykla dla siebie, a także jest mało prawdopodobne, aby bez Ciebie odzyskanie dokumentów było możliwe. Każdy kraj ma swoje własne zasady i własną listę dokumentów wymaganych przy sprzedaży motocykla, więc sprawdź ponownie, czy wszystkie dokumenty są na swoim miejscu.

Potwierdzenie przebiegu motocykla i książka serwisowa.

Przebieg motocykla ma duży wpływ na cenę sprzedaży. Im mniejszy przebieg tym lepiej i dlatego bardzo ważne jest, abyś mógł zweryfikować przebieg swojego motocykla, jeśli chcesz sprzedać motocykl za więcej. Jeśli twoja książka serwisowa nie jest wypełniona, lepiej skontaktować się z centrum serwisowym i pozwolić im umieścić niezbędne znaki w książce serwisowej. A jeśli nie ma książki serwisowej, to poproś o wydruk z historią serwisową.

Książka serwisowa motocykla

Cena motocykla.


Badanie cen motocykli w Internecie

Jak ustalić cenę motocykla?

Twój motocykl jest teraz gotowy do sprzedaży. A jak teraz dowiedzieć się za jaką cenę możesz sprzedać motocykl? Każdy kraj ma strony internetowe z motocyklami do sprzedaży, takie jak autoscout24.com , mobile.de , bilbasen.dk , auto.ru , otomoto.pl, ... i tak dalej. Sprawdź na tych stronach, ile kosztuje ten sam motocykl, co Twój, z tymi samymi opcjami i mniej więcej takim samym przebiegiem. Pamiętaj jednak, że jeśli dealer sprzedaje ten sam motocykl, Twoja cena będzie o 10-15% niższa niż dealera, ponieważ dealer sprzedaje nie tylko motocykl, ale także serwis i gwarancję. Na przykład, jeśli dealer sprzeda ten sam motocykl za 15 tys., to twoja cena wyniesie około 13 tys., bo nie masz gwarancji, żadnego serwisu, a tylko motocykl. Oto cena, za którą możesz sprzedać motocykl.

Cena od sprzedawcy lub dealera.

Są chwile, kiedy trzeba szybko pozbyć się motocykla, pilnie potrzebujesz pieniędzy lub przeprowadzki… i tak dalej. W takim przypadku możesz sprzedać motocykl odsprzedawcom lub dealerom. Skontaktuj się z nimi lub po prostu umieść ogłoszenie w Internecie, ale już cena będzie gdzieś 30% poniżej rynku i to normalne, bo odsprzedają twój motocykl i to jest ich dochód. Jeśli pilnie potrzebujesz sprzedać motocykl i zaoferowano Ci sprzedaż motocykla za cenę gdzieś o 30% niższą od ceny rynkowej, możesz zgodzić się z tą ceną i szybko pozbyć się motocykla.

Sprzedaż motocykla dealerowi

Umowa kupna-sprzedaży motocykla.


Przygotowanie umowy sprzedaży motocykla

Jak sporządzić umowę sprzedaży i czy jest to konieczne?

Nigdy nie sprzedawaj motocykla bez umowy sprzedaży. Nie możesz wiedzieć o planach kupującego na przyszłość io tym, co stanie się z nim jutro. Dlatego bardzo ważna jest sprzedaż motocykla również pod względem prawnym. Szablony umowy można pobrać w Internecie w dowolnym kraju i dowolnym języku, a nawet napisać kursywą. Wypełnij umowę w dwóch egzemplarzach i pamiętaj, aby wskazać, kim są kupujący i sprzedający, markę i model motocykla, numer podwozia, przebieg i cenę w liczbach i słowach. Następnie podpisz oba i opatrz je datą. Nie zapomnij też wyrejestrować swojego motocykla. Tylko w ten sposób możesz legalnie udowodnić, że nie jesteś już spokrewniony z tym motocyklem.

Wniosek.

To wszystko. Mam nadzieję, że nasze rady pomogą Ci sprzedać Twój motocykl w dobrej cenie i bezproblemowo w przyszłości. Możesz również reklamować motocykl na sprzedaż na naszej stronie autoExus, a wszystko to całkowicie za darmo. Dodatkowo podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach do artykułu, może coś przeoczyłem, a może chcesz coś dodać. Chętnie odpowiemy na każdą z Twoich sugestii.

Dodaj recenzję artykułu

eXus Dev 3.3.2023

Sprzedać motocykl - Recenzje

Recenzje
- 0 / 0 Recenzje
Dodaj recenzję
- Oceń - 0