Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam oraz do analizowania naszego ruchu. Polityka prywatności Polityka Cookie

Sprzedać samochód - Porady

Sprzedaż samochodu

Wcześniej czy później nadchodzi dzień, kiedy musimy podjąć decyzję i sprzedać nasz samochód, jeśli oczywiście mamy jeden. Przyczyny sprzedaży samochodu mogą oczywiście różnić się. Zasadniczo sprzedają samochód, ponieważ jest przestarzały , istnieje nowy model , lubisz kolejny samochód samochód lub model i decydujesz się na pozbycie się twojego przyjaciela na kołach - sprzedaj swój samochód i kup inny. Ale są chwile, kiedy ludzie są zmuszeni sprzedać samochód na przykład z powodu długu , a może osoba postanowiła zostać neutralna dla środowiska , postanowiła nie zanieczyszczać środowiska i sprzedawać środowisko i sprzedawać Jego samochód z silnikiem oleju napędowym lub benzynowym. Jak powiedziałem, może być wiele powodów sprzedaży samochodu, ale nie będziemy o tym dzisiaj mówić. Postaramy się pomóc Ci sprzedać samochód i ujawnić kluczowe punkty , które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży samochodu

Zaloguj się

Kontrola pojazdu przed sprzedażą.


Kontrola ciała samochodowego.

Zacznijmy przede wszystkim od badaniem ciała samochodu w momencie sprzedaży. Uważnie przyjrzyj się zadrapaniom, wgnieceniu lub brudu na stawach części ciała. Jeśli są takie, wysiednij zadrapania, usuń wgniecenia lub brudu, i dobrze umyj samochód , jeśli chcesz szybko sprzedać samochód i za dobrą cenę.

Kontrola ciała samochodowego
Kontrola wnętrza samochodu

Kontrola wnętrza samochodu.

Następnie przejdziemy do kontroli wnętrza samochodu. Sprawdź siedzenia , sprawdź, czy są jakieś plamy do kawy np. Wyjmij wszystkie matki , wyczyść je. Sprawdź podłogę pojazdu pod kątem brudu i kurzu. Sprawdź kierownicę pojazdu i wszystkie elementy sterujące w przypadku plam potu z rąk. Nie zapomnij o suficie samochodu i oczywiście zapach . Wyczyść wnętrze i wentylę Dobrze samochód, szczególnie jeśli palisz w samochodzie. I umieść w salonie zapach . Im czystszy i ładniejszy zapach w kabinie, tym większe szanse na skuteczną sprzedaż samochodu.

Sprawdź przedział silnika.

Następnie otwórz kaptur i zobacz, co się dzieje w komorze silnika . Jeśli jest brud, plamy pyłu lub oleju , lepiej jest całkowicie umyć komorę silnika . Nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że nie można umyć silnika samochodowego ... itd. Po prostu osłona z czymś baterii, pasy alternatorów i starter i nic się nie wydarzy do silnika. Czysta, uporządkowana komna silnika jest nadal lepsza niż brud, kurz lub olej, i o wiele łatwiej jest sprzedać taki samochód.

Brudny komora silnika
Kontrola transmisji samochodu

Kontrola transmisji samochodu.

Jeśli możliwe jest podniesienie samochodu na most, zrób to. I uważnie przyjrzyj się, jaki stan krawat, amortyzatory, tłumik, hamulce i tak dalej. Sprawdź, czy nie przecieki oleju lub przeciw zamarzaniu . Jeśli wystąpią poważne szkody, lepiej naprawić wszystko lub szczerze ostrzec kupującego. Najprawdopodobniej kupujący ich nie zobaczy podczas kontroli samochodu podczas sprzedaży, ale uwierz mi, wróci. Może posunąć się tak daleko, że sąd anuluje sprzedaż i będziesz musiał zwrócić pieniądze i odebrać samochód z powrotem. Czy chcesz w przyszłości sprzedać samochód bez problemów? Bądź szczery z kupującym.

Diagnostyka pojazdów.

Przede wszystkim spójrz na deskę rozdzielczą , aby sprawdzić, czy światła sprawdź silnik, ABS, poziom oleju, poduszki powietrzne ... i tak dalej. Jeśli wszystko jest w porządku, nie ma potrzeby diagnozowania samochodu. W przeciwnym razie najlepiej jest zrobić diagnozowanie samochodu i rozwiązać problem, szczególnie jeśli ostrzeżenia są czerwone . Ponieważ kupujący natychmiast zobaczy na desce rozdzielczej, że samochód ma problemy, a różnica w cenie samochodu będzie znacznie mniejsza niż na naprawy. Ogólnie rzecz biorąc, trudno będzie sprzedać samochód z ostrzeżeniami na panelu.

Sprawdź silnik i światła ABS na desce rozdzielczej

Dokumenty pojazdu.


Sprawdzanie dokumentów samochodowych

Sprawdzanie dokumentów samochodowych przed sprzedażą.

Weź wszystkie dokumenty pojazdu i upewnij się, że wszystkie wymagane dokumenty są obecne. A jeśli nie, lepiej jest wydawać pieniądze i czas na odzyskanie dokumentów , ponieważ nie będzie łatwo sprzedać samochód bez niezbędnych dokumentów . Kupujący po prostu nie będzie w stanie zarejestrować się samochód dla siebie, a jest również mało prawdopodobne, aby mogło przywrócić dokumenty bez ciebie. Każdy kraj ma swoje własne zasady i własną listę dokumentów wymaganych przy sprzedaży samochodu, więc sprawdź ponownie, jeśli wszystkie dokumenty są obecne.

Potwierdzenie i książka serwisowa.

Przebieg pojazdu ma duży wpływ na cenę sprzedaży. Im niższy przebieg, tym lepiej, a zatem bardzo ważne jest, aby sprawdzić przebieg swojego samochodu, jeśli chcesz sprzedać samochód za więcej. Jeśli książka serwisowa nie jest wypełniona, lepiej skontaktować się z Service Center i pozwolić im umieścić niezbędne znaki w książce serwisowej. A jeśli nie ma książki serwisowej, poproś o wydruk z historią usługi. W niektórych krajach, takich jak Belgia- car-pass , Istnieją bazy danych, w których można sprawdzić historię wszystkich samochodów.

Książka serwisowa samochodowa

Cena samochodu.


Studiowanie cen samochodów online

Jak określić cenę samochodu?

Teraz Twój samochód jest gotowy do sprzedaży. A jak teraz dowiedzieć się dla jaką cenę możesz sprzedać samochód? Każdy kraj ma witryny z ogłoszeniami o sprzedaży samochodów , takich jak autoStout24.com, mobile.de, bilbasen.dk, auto.ru, otomoto.pl, ... i tak dalej. Spójrz na te strony , ile kosztuje ten sam samochód , co twój, z tymi samymi opcjami i w przybliżeniu tym samym przebiegiem. Pamiętaj jednak, jeśli ten sam samochód jest sprzedawany przez dealera , wówczas twoja cena będzie gdzieś o 10-15% niższa niż dealer, ponieważ sprzedawca sprzedaje nie tylko Samochód, ale obsługa, a także gwarancja. Na przykład, jeśli dealer sprzedaje ten sam samochód za 20 tysięcy, twoja cena wyniesie około 18 tysięcy, ponieważ nie masz gwarancji, usługi, ale tylko samochód. To jest cena, za którą możesz sprzedać samochód.

Cena od sprzedawcy lub sprzedawcy.

Są chwile, kiedy musisz szybko pozbyć się samochodu , potrzebujesz pieniędzy pilnie lub musisz się poruszyć ... i tak dalej. W takim przypadku możesz sprzedać samochód dealerom . Skontaktuj się z nimi lub po prostu umieść reklamę w Internecie, ale już cena będzie gdzieś 30% poniżej rynku i jest to normalne, ponieważ odsprzedają Twój samochód i to jest ich dochód. Jeśli potrzebujesz pilnie sprzedać samochód i zaoferowano Ci sprzedaż samochodu za cenę około 30% poniżej ceny rynkowej, możesz zgodzić się z tą ceną i szybko pozbyć się samochodu.

Sprzedaż samochodu dealerowi

Umowa sprzedaży samochodu.


Opracowanie umowy o sprzedaży samochodów

Jak sporządzić umowę sprzedaży samochodu i czy jest to konieczne?

Nie Nigdy nie sprzedawaj samochodu bez umowy sprzedaży. Nie możesz wiedzieć o planach kupującego na przyszłość i tym, co stanie się z nim jutro. Dlatego bardzo ważne jest, aby sprzedać samochód w warunkach prawnych . Szablony umowy można pobrać z Internetu w dowolnym kraju i w dowolnym języku, a nawet napisz go sam w Cursive . Wypełnij umowę w Dwie kopie i pamiętaj, aby wskazać, kto kupujący i sprzedawca, Make and Model samochodu, numer podwozia, przebieg i cena liczbami i słowami. Następnie podpisz zarówno i umieść datę na dole. I nie zapomnij też odłączyć samochód . To jedyny sposób, w jaki możesz legalnie udowodnić, że nie jesteś już związany z tym samochodem.

Wniosek.

To wszystko. Mam nadzieję, że nasza rada pomoże ci sprzedać samochód za dobrą cenę i bez problemów w przyszłości. Możesz także post swój pojazd na sprzedaż na naszej stronie Autoexus , i wszystko jest całkowicie całkowicie za darmo . Ponadto podziel się swoimi pomysłami w komentarzach do artykułu, może coś przegapiłem, a może chcesz coś dodać. Wszelkie sugestie są mile widziane.

Dodaj recenzję artykułu

eXus Dev 3.3.2023

Sprzedać samochód - Recenzje

Recenzje
- 0 / 0 Recenzje
Dodaj recenzję
- Oceń - 0