Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam oraz do analizowania naszego ruchu. Polityka prywatności Polityka Cookie

Marka Audi

Audi: Bezkompromisowy luksus i wydajność


Audi AG - niemiecka firma motoryzacyjna, część Volkswagen Group, produkuje samochody pod marką Audi. Siedziba znajduje się w Ingolstadt w Niemczech. Dewiza Vorsprung Durch Technik - postęp poprzez technologię.

Historia Audi


Czy wiesz, co oznacza słowo audi?

Słowo audi po łacinie jest słuchaj - i właśnie to oznacza nazwisko Augusta Horcha w języku niemieckim. To jest Horch w języku niemieckim - słuchaj, tak pojawiła się nazwa Audi.
Audi, które znamy dzisiaj, jest następcą Auto Union, który z kolei był Utworzone w wyniku połączenia czterech firm DKW, Horch, Audi i Wanderer:
DKW - Dampf Kraft Wagen był niemiecki producent samochodów i motocykli zarejestrowany w 1916 roku i zamknięte w 1966 r. Połączone z Auto Union w 1928 r.
Horch - to niemiecki producent samochodów założony przez inżyniera August Horch w Kolonii w 1899 roku. Firma wyprodukowała samochody, w tym samochody premium, a była częściowo Z troski o związek samochodowy w latach 1930–1940.
Wanderer - niemiecki producent samochodów, motocykli, rowerów, samochodów dostawczych ... i innych technologii. Został założony w 1896 roku przez Johana Winklhofera i Richarda Janicke i stał się częścią troski o Union Auto w 1932 roku.

August Horch
Stare logo Audi

Czy wiesz, jak pojawiło się logo Audi?

W wyniku tej fuzji (DKW, Horch, Audi i Wanderer) narodziło się logo Audi - symbol czterech skrzyżowanych pierścieni - co oznacza połączenie czterech spółek macierzystych Audi

A pierwszy Audi?

W wyniku wspólnej pracy DKW, Horch, Audi i Wanderer pierwszy samochód napędowy na przednich kołach Audi-Front został wprowadzony w 1933 roku, a następnie Audi 920 .

Pierwszy front Audi
Samochód pancerny SDKFZ 222

Audi i II wojna światowa.

Od 1930 r. Audi jest ważnym dostawcą sprzętu wojskowego dla Wehrmacht. W 1940 r. Produkcja pojazdów cywilnych została całkowicie zatrzymana, a Audi całkowicie zmieniło się na obsługę potrzeb armii. Na przykład Audi wyprodukowało silniki samolotów dla śmieci Wehrmacht, Sd.kfz serii pancernych samochodów lub Einheits-pkw der Wehrmacht ciężki pojazd transportowy.

Obóz koncentracyjny Leitmeritz i Audi.

Wiadomo również, że Audi wykorzystywał pracę niewolniczą w obozie koncentracyjnym Leitmeritz podczas II wojny światowej. Zatem, zgodnie z raportem z 2014 r. Zlecenie samego Audi, Auto Union jest odpowiedzialny za 4500 zgonów w Leitmeritz. Od początku 1944 r. Fabryki Audi były mocno zbombardowane i poważnie uszkodzone. A te fabryki i przetrwanie w Saksonii, które wpadły w strefę okupacji Związku Radzieckiego, zostały zabrane do ZSRR. A personel i kierownictwo uciekły do strefy okupacji Stanów Zjednoczonych.

Obóz koncentracyjny Leitmeritz
Audi DKW F89

Audi po II wojnie światowej.

Dopiero we wrześniu 1949 r. Audi było w stanie ustanowić pełnoprawną produkcję produktów. Po pierwsze, wprowadzono produkcję motocykli i transportowych ciężarówek, aw 1950 r. Wyprodukowano pierwszy samochód pasażerski - DKW F89 P Master Class. W 1958 r. Wspólna firma Daimler-Benz AG kupiła 88% udziałów w Audi, aw 1959 r. Kupiła firmę wprost.

Audi i Volkswagen.

Ale popularność i dobra sprzedaż Volkswagen modele pogorszyły sytuację finansową Audi, aw 1964 r. Firma stała się częścią Volkswagen. I już w 1965 roku zdecydowano, że firma wyprodukuje wszystkie swoje samochody pod marką Audi, a pierwszym modelem rozwoju Audi w ramach Volkswagen był Audi 100.

Old Logo Volkswagen
Ferdinand Pies

Piech era in Audi.

W 1974 r. Ferdinand Piech został szefem działu projektowania Audi. Pod jego przywództwem Audi osiągnął znaczące sukcesy, takie jak pięciocylindrowy silnik, turbodoładowanie, napęd na wszystkie koła Quattro, ... .

Audi dzisiaj.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci Audi z powodzeniem opierało się na rozwoju technicznym, takich jak ocynkowane nadwozie, projekt aerodynamiczny, turbodoładowane silniki benzynowe, silniki wysokoprężne z technologią bezpośredniego wtrysku, aluminium światła, napęd hybrydowy, silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem, potężne ósem - i dwanaście cylindrowych silników, ... w 1993 r., Utworzono Audi AG, w tym podziały węgierskie i brazylijskie, brytyjskie technologie Cosworth, włoski Automobili Lamborghini i hiszpański SEAT Audi Today to udana i dynamiczna firma w wielu segmentach motoryzacyjnych, takich jak segment biznesowy - Audi A6, Executive - Audi A8, Sports and Racing Cars - Audi TT, Wersje sportowe Audi A4, A6, A7, R8 Supercar, a także crossover Audi Q8, Q7, Q5 i Q3.

Audi Office w Ingolstadt

eXus Dev 24.5.2023

Audi - Recenzje

Recenzje
- 5 / 2 Recenzje
Dodaj recenzję
- Oceń - 0

Oto, jak faktycznie powstało logo Audi. Myślałem, że te pierścienie oznaczają czterech niemieckich producentów samochodów Audi, Volkswagen, BMW i Mercedes. Każdy w pierścieniu. Nawet nie pamiętam, od kogo i jak słyszałem o tych pierścieniach. Okazuje się, że wszystko jest zupełnie inne. A to stare logo, które jest na zdjęciu, czy było używane w samochodach takim, jakim jest? A może to tylko ilustracja? I oczywiście dzięki za artykuł, nauczyłem się dziś czegoś nowego.
---
Here's how the Audi logo actually came to be. I thought these rings stand for the four German car manufacturers Audi, Volkswagen, BMW and Mercedes. Each in a ring. I don’t even remember from whom and how I heard about these rings. It turns out everything is completely different. And this old logo that is in the photo, was it used on cars as it is? Or is it just an illustration? And of course, thanks for the article, I learned something new today.
Audi to po prostu świetny samochód !!!
---
Audi ist einfach ein tolles Auto !!!
Евгений 28.10.2022
Я тоже так думаю, машина просто ураган !!!