Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam oraz do analizowania naszego ruchu. Polityka prywatności Polityka Cookie

BMW i8 Recenzja: Uwolnij moc innowacji w kultowym sportowym samochodzie z napędem hybrydowym typu plug-in

BMW i8

BMW i8 to hybrydowy samochód sportowy, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 2014 roku. Jest to jeden z pierwszych pojazdów hybrydowych BMW i jest znany ze swojego futurystycznego wyglądu, imponujących osiągów i cech zrównoważonego rozwoju. I8 konkuruje z innymi samochodami sportowymi o wysokich osiągach, takimi jak Audi R8, Porsche 911 i Mercedes-AMG GT.
Model i8 jest wyposażony w unikalny hybrydowy układ napędowy, który łączy trzycylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 1,5 litra i silnikiem elektrycznym. Silnik benzynowy wytwarza 228 koni mechanicznych, podczas gdy silnik elektryczny wytwarza dodatkowe 141 koni mechanicznych. Łącznie oba źródła zasilania zapewniają łączną moc wyjściową 369 koni mechanicznych. i8 przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,2 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h. Hybrydowy układ napędowy i8 zapewnia imponujące osiągi, płynne i szybkie przyspieszenie oraz responsywne prowadzenie. Nisko położony środek ciężkości samochodu i zrównoważony rozkład masy przyczyniają się do jego zwinności i precyzji na drodze. i8 ma również zasięg do 30 kilometrów na samym napędzie elektrycznym, co czyni go świetną opcją na krótkie dojazdy do pracy lub jazdę po mieście.
Wygląd zewnętrzny i8 jest elegancki i aerodynamiczny, z nisko zawieszonym profilem i futurystyczną stylistyką. Wnętrze jest również futurystyczne, z nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie projektem, który obejmuje wysokiej jakości materiały i zaawansowane funkcje technologiczne. Fotele są wygodne i zapewniają dobre podparcie, z dużą ilością miejsca na nogi i nad głową dla kierowcy i pasażera. Niewielkie rozmiary samochodu i niska linia dachu mogą jednak utrudniać wyższym pasażerom wsiadanie i wysiadanie z samochodu.
i8 jest wyposażony w szereg standardowych i opcjonalnych funkcji, w tym kamerę cofania, przednie i tylne czujniki parkowania, adaptacyjny tempomat i automatyczne hamowanie awaryjne. Posiada również przyjazny dla użytkownika system informacyjno-rozrywkowy z 8,8-calowym ekranem dotykowym, nawigacją i integracją ze smartfonem.
Ogólnie rzecz biorąc, BMW i8 to doskonały wybór dla tych, którzy chcą samochodu sportowego o wysokich osiągach z napędem hybrydowym. Połączenie osiągów, zrównoważonego rozwoju i futurystycznego designu sprawia, że jest to wyjątkowa i ekscytująca opcja dla tych, którzy chcą wyróżniającego się samochodu do codziennej jazdy lub na specjalne okazje.


eXus Dev 24.5.2023
Marka BMW

BMW: Najlepsze wrażenia z jazdy

BMW logo

BMW AG to niemiecki producent samochodów, motocykli i silników. BMW ma siedzibę w Monachium, Niemcy. Motto BMW to Freude Am Fahren - jazda z przyjemnością. W krajach anglojęzycznych kolejne motto zostało wymyślone - Ultimate Driving Machine. ... BMW Artykuł


BMW i8 - Recenzje

Recenzje
- 0 / 0 Recenzje
Dodaj recenzję
- Oceń - 0